Dračí lodě

dračí lodě.jpg

Historie dračích lodí!

Moderní historie dragonboatingu se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. Mezinárodní federace dračích lodí pořádá od roku 1995 oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy.

Co je dračí loď?

  • loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem
  • posádka: max. 20 pádlujících v sedě - 10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2.200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů pádlujících z více než 50 zemí světa.

Proč dračí loď?

Dragonboating je týmový sport na vodě, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem. Do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec.

Sehranost a spolupráce týmu převyšuje individuální výkon a společný úspěch v závodě nebo tréninku pak znamená společnou radost a oslavu!

NOVINKA!!!

Obnovujeme tradici a přebíráme oblíbený závod a nově tak budeme na konci září pořádat "TEPfactor Kebuleho dračí podzim". Chceme pokračovat v unikátním posledním závodu sezóny a navázat tak na tradici která byla z důvodu nepříjemné pandemie přerušena - pojďme společně tuto jedinečnou událost vrátit na řeku!
Zajištění programu a organizace je ve spolupráci TEPfactor a Czech Dragon Boat Association. Rezervujete se přímo zde, nebo na www.dragonboat.cz 

Termín závodu: 23.9.2023 od 11:00h, s tím že zápis a porada kapitánů bude už v 10:00h.
Místo konání: TEPfactor Marina, Nová Živohošť - Slapy
Počet posádek: max 36 týmů (každý tým max 18 osob)

Připrarvili jsme pro vás několik balíčků, ze kterých je možné si vybrat, některé jsou i s možností přespání o den dříve a zajištěním snídně, tak abyste v den závodu byli již v blízkosti a mohli si vše připravit a společně se už před závody pobavit a zažít vyjímečnou hru Boyard u nás v TEPfactoru.

Dále jsou připraveny i doprovodné programy a občerstvení v den závodu, vše na jednom místě, takže bude postaráno i o diváky z řad vašich přátel a rodin. 

Kontakt a rezervace:
Michal Rejka
+420 731 240 624
michal.rejka@tepfactor.com